ریکاوری و مراقبت پس از لیپوساکشن ران

بازدید: 18 بازدید
مراقبت پس از لیپوساکشن ران

مدت زمان دوران نقاهت در لیپوساکشن ران

مراقبت پس از لیپوساکشن ران | بازارطب

بیشتر ما با بدن‌های ایده‌آلی به دنیا نیامده‌ایم و گاهی اوقات علیرغم تلاش‌هایمان نمی‌توانیم به فرم دلخواه برسیم. ران یکی از نقاط بدن است که از بین بردن چربی‌های زائد آن اصلاً آسان نیست. در اکثر افراد علیرغم انجام تمرینات ورزشی چربی‌های مقاوم ران از بین نمی‌روند. در این مرکز جراحی، ما با روش‌هایی از جمله لیپوساکشن ران به بیماران کمک می‌کنیم.

مدت زمان بهبودی در لیپوساکشن ران چقدر است؟

دوران نقاهت بین ٧ تا ١٤ روز خواهد بود. مدت زمان دقیق به محل جراحی و میزان چربی‌های برداشته شده بستگی دارد. بیمارانی که این جراحی برای آن‌ها در قسمت داخلی و بیرونی ران پا انجام شده، پس از ٢ هفته بهبود پیدا می‌کنند. در بیمارانی که میزان چربی برداشته‌شده کم باشد، دوران نقاهت ٧ تا ١٠ روز خواهد بود.

روند بهبودی چگونه است؟

روند بهبودی به‌طور کلی بدون مشکل خاصی طی می‌شود. در چند روز اول پس از درمان، ممکن است در قسمت جراحی احساس درد داشته باشید. ممکن است عارضه‌هایی مانند کبودی نیز در بیمار به‌وجود بیاید، ولی طی ٣ تا ٥ روز پس از درمان از بین می‌رود. در طول دوران نقاهت، لازم است فعالیت‌های سبک، مانند راه رفتن بین ١٥ تا ٣٠ ثانیه را ادامه دهید.

بهبودی کامل چه مدت زمان می‌برد؟

بهبودی کامل پس از این درمان ٢ تا ٣ هفته زمان می‌برد. این بهبودی به ظاهر مشخص خواهد بود و علاوه بر آن لازم است در جلسه‌ای پس از جراحی، این بهبودی توسط جراح تأیید شود. نتایج این درمان حدوداً پس از یک ماه کاملاً مشخص است. پس از دوران بهبودی، امکان انجام فعالیت‌های عادی مانند آفتاب‌گرفتن یا فعالیت‌های ورزشی سنگین وجود دارد.

لیپوساکشن ران

لیپوساکشن ران چیست؟ به بیان ساده، در این روش که میزان تهاجمی بودن آن بسیار اندک است، چربی‌های اضافه‌ در قسمت داخلی و بیرونی ران پا برداشته می‌شود. این جراحی زیبایی معمولاً مرحله‌ای در فرآیند کاهش وزن به حساب می‌آید و چربی‌هایی را که برداشتن آن‌ها با تغییرات سبک زندگی امکان‌پذیر نبوده، از بین می‌برد. این جراحی به ایجاد شکاف بین ران‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود به فرم ایده‌آل دست پیدا کنید.

این جراحی چطور انجام می‌شود؟

این جراحی شامل چند مرحله است. جراحی لیپوساکشن ران از ابتدا تا پایان مشابه به سایر انواع لیپوساکشن است. این مراحل در این بخش آورده شده‌اند:

مرحله اول: بیهوشی

از آن‌جایی که این روش نوعی جراحی به حساب می‌آید، در طول روند درمان بیمار تحت بیهوشی عمومی خواهد بود. این کار توسط متخصص هوش‌بری انجام می‌شود و به همین دلیل است که این جراحی باید در بیمارستان انجام شود. نکته‌ی مهم در این مورد این است که استفاده از بیهوشی عمومی باعث می‌شود پس از جراحی بیمار نتواند خودش تا منزل رانندگی کند. بنابراین باید هماهنگی‌های لازم برای رساندن بیمار به منزل پیش از جراحی با شخص دیگری انجام شود.

✔ مرحله دوم: برش جراحی

در اولین مرحله‌ی این جراحی، چند بریدگی کوچک روی پوست ایجاد می‌شود که معمولاً کم‌تر از 1 اینچ است. پیش از ایجاد بریدگی‌ها محل آن‌ها با ماژیک علامتگذاری می‌شود. اندازه‌ی این بریدگی‌ها باید برای دستگاه جراحی مناسب باشد. ممکن است این برش‌ها در قسمت داخلی، بیرونی و یا بالای ران نزدیک زانو ایجاد شوند.

✔ مرحله سوم: لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی جراحی رایج است که طی آن چربی‌های بدن با یک دستگاه ساکشن از بدن بیرون کشیده می‌شوند. این جراحی زیبایی برای چربی‌های ناخواسته‌ی بدن با هر مقداری کاربرد دارد. در لیپوساکشن ران قسمت‌هایی که دارای بیشترین میزان انباشتگی چربی هستند تحت درمان قرار می‌گیرند.

✔ مرحله چهارم: بستن بریدگی‌ها

پس از این‌که لیپوساکشن انجام شد، بریدگی‌ها را می‎بندیم. این کار با روش‌های مختلفی انجام می‌شود، مانند بخیه زدن یا چسب جراحی. همچنین بلافاصله پس از درمان، محل بریدگی‌ها بانداژ می‌شود.

هدف درمانی در این روش جراحی چیست؟

این روش برای درمان انباشتگی‌های چربی در قسمت داخلی و بیرون ران کاربرد دارد. جمع شدن چربی‌ها در قسمت داخلی ران سریع‌تر صورت می‌گیرد و از بین بردن آن‌ها نیز سخت‌تر است. با این حال، این روش علاوه بر قسمت داخلی برای قسمت‌های بیرونی ران نیز مؤثر است؛ خصوصاً پشت ران نزدیک باسن و کنار ران.

قبل و بعد از جراحی چه انتظاراتی می‌توان داشت؟

ما مایلیم بیماران درمانی بی‌خطر و مؤثر را تجربه کنند. به همین دلیل مواردی که لازم است در روند درمان و همین‌طور دوران بهبودی مدنظر داشته باشند در این‌جا آورده شده است. سه نکته‌ی مهم که لازم است به‌عنوان بخشی از روند درمان در نظر داشته باشید:

مشاوره

بیمار در جلسه‌ی مشاوره شرکت می‌کند تا صلاحیت او برای انجام این جراحی توسط پزشک تأیید شود. در این جلسه، اطلاعاتی از بیمار جمع‌آوری می‌شود تا بتوان در این مورد تصمیم‌گیری کرد. این اطلاعات شامل سابقه‌ی درمانی بیمار، اختلالات سلامت که فرد در حال حاضر با آن‌ها مواجه است، هر دارو یا مکملی که مصرف می‌کند و هر نوع حساسیت دارویی یا جراحی‌هایی است که در گذشته انجام داده. درمورد اهداف این روش درمانی و انتظاراتی که باید از این جراحی داشته باشیم نیز با بیمار صحبت خواهد شد.

در این جلسه ران پا، خاصیت کشسانی پوست و میزان چربی انباشته‌شده معاینه و بررسی می‌شود. در بعضی از بیماران امکان از بین بردن چربی‌ها با روش‌هایی به جز جراحی نیز امکان‌پذیر است.

دستورالعمل‌های پیش از جراحی

از آن‌جایی که این نوع درمان، نوعی جراحی به حساب می‌آید لازم است بیمار پیش از آن آمادگی لازم برای این کار را داشته باشد. لااقل یک هفته پیش از جراحی دستورالعمل‌هایی که لازم است توسط بیمار رعایت شود به او ارائه خواهد شد. این دستورالعمل‌ها میزان عوارض جانبی ناخواسته را کاهش می‌دهند. برخی از آن‌ها شامل این موارد است:

 • از مصرف الکل یا تنباکو خودداری کنید
 • مصرف داروهای رقیق‌کننده‌ی خون را متوقف کنید
 • از مکمل‌های گیاهی استفاده نکنید
 • از خوردن غذاهای تند پرهیز کنید
 • آب فراوان بنوشید
 • دست کم 8 ساعت پیش از جراحی استراحت کنید
 • محل جراحی را با صابون آنتی باکتریال شستشو دهید

ممکن است دستورالعمل‌های دیگری نیز پیش از جراحی به بیمار داده شود. برای مثال، گاهی اوقات لازم است بیمار یک هفته قبل از جراحی از داروهای آنتی‌بیوتیک استفاده کند. همچنین درمورد لباس مناسب پس از این جراحی نیز توصیه‌های به بیمار ارائه خواهد شد.

دستورالعمل‌های پس از جراحی

پس از جراحی، رعایت مواردی به بهبودی بیمار کمک می‌کند. این دستورالعمل‌ها در جهت کمک به بهبودی سریع‌تر ارائه می‌شود که بعضی از آن‌ها شامل این موارد است:

 • از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید.
 • از داروهای رقیق‌کننده‌ی خون استفاده نکنید.
 • از مکمل‌های گیاهی خاصی استفاده نکنید
 • از کمپرس‌های سرد استفاده کنید
 • داروهای تجویزشده را مصرف کنید

در بعضی از جراحی‌ها از جمله این جراحی لازم است بیمار از گن بعد از جراحی استفاده کند. همچنین داروهای آنتی‌بیوتیک‌ و دستورالعمل‌هایی در جهت بهبودی بیمار به او داده می‌شود. از بیمار خواسته می‌شود برای معاینات و ارزیابی روند درمان پس از جراحی مجدداً به پزشک مراجعه کند.

خرید گن لیپوماتیک

پرسش‌های متداول

چه عواملی باعث ایجاد چربی در ران می‌شود؟

به طور دقیق چه عاملی باعث ایجاد چربی در ران می‌شود؟ در حقیقت، انباشتگی چربی در این قسمت از بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آن‌ها تحت کنترل ما نیستند. شایع‌ترین عوامل ایجاد چربی‌های ران شامل این موارد است:

✔ وزن

وزن کلی بدن، میزان چربی در بدن فرد را تعیین می‌کند. چربی‌ها به نسبت میزان انرژی که برای انجام هر فعالیت در طول روز به آن نیاز داریم، انباشته می‌شوند. این میزان انرژی حدوداً ٢٠٠٠ کالری برای فعالیت‌هایی مانند پلک زدن، نفس کشیدن وفعالیت‌های عادی اندام است. هرچقدر وزن شما بیشتر باشد، امکان ایجاد انباشتگی‌های چربی در بدن بیشتر خواهد بود. قسمت‌هایی از بدن که امکان انباشتگی چربی در آن‌ها بیشتر است شامل غبغب، سینه‌ها، شکم، باسن و ران است.

✔ جنسیت

امکان ایجاد انباشتگی‌های چربی در زنان خصوصاً در قسمت ران بیشتر است. دلیل سطح بالای انباشتگی چربی در زنان، هورمون‌های آن‌هاست که گاهی باعث می‌شود روند سوزاندن چربی‌ها آهسته‌تر شود. ایجاد چربی‌های اضافه در دوران بارداری نیز امکان‌پذیر است؛ مشکلی که گاهی پس از زایمان هم از بین نمی‌رود.

✔ ژنتیک

ژنتیک بیش از هر عامل دیگری در افزایش میزان چربی‌های بدن مؤثر است. بسیاری از افراد در انباشتگی چربی‌های زائد در بدن به‌صورت ژنتیکی استعداد دارند. این مسئله باعث می‌شود از بین بردن چربی‌ها با ورزش و رژیم غذایی برایشان چالش‌برانگیز باشد. ژنتیک همچنین در تعیین عضوی از بدن که چربی‌ها در آن انباشته می‌شوند، نقش دارد.

چرا باید لیپوساکشن ران را انتخاب کنیم؟

دلایل متعددی برای این‌که بیماران این روش را انتخاب کنند، وجود دارد. بعضی از دلایل شامل این موارد است:

لاغری

لیپوساکشن ران نوعی پیکرتراشی است که فرم ران در آن اصلاح می‌شود. اگر با ورزش و رژیم غذایی به فرم ایده‌آل خود نرسیده‌اید، این روش به شما کمک خواهد کرد. داشتن اندام متناسب اعتماد به نفس افراد را بالا می‌برد. علاوه بر آن، این کار باعث می‌شود تقویت عضلات ران با ورزش به امری آسان‌ تبدیل شود.

✔ عدم ساییدگی پوست

این جراحی باعث می‌شود شکاف بین ران‌ها بیشتر شود. در نتیجه ساییدگی پوست و آزردگی‌های ناشی از آن کاهش پیدا می‌کند. بسته به حساسیت پوست، این ساییدگی ممکن است بسیار دردناک باشد و باعث زخم، تاول یا دیگر عارضه‌های پوستی شود. کاهش چربی در قسمت ران می‌تواند این مشکل را به کلی حل کند.

✔ انتخاب‌های بیشتر هنگام خرید لباس

برای بسیاری از افراد پیدا کردن لباس‌هایی که اندازه‌ی آن برای اندام تحتانی آن‌ها مناسب باشد، مشکل است. اکثر اوقات شلوارها برای این افراد بسیار تنگ هستند و پوشیدن بعضی از دامن‌ها نیز برایشان غیرممکن است. با کاهش سایز ران، پیدا کردن لباس‌هایی که سایز آن‌ها برایتان مناسب است آسان‌تر خواهد بود.

چه عاملی باعث عرق سوز شدن پوست می‌شود؟

این عارضه دلایل مختلفی دارد. در ران پا علت این عارضه تعریق زیاد، رطوبت، گرما و سایش بیش از حد پوست است. همچنین تنگ بودن لباس‌ها و حساسیت‌های پوستی نیز باعث عرق‌سوز شدن پوست می‌شوند. اگر این عارضه درمان نشود، منجر به درد و اختلالاتی مانند بثورات پوستی، تاول و زخم خواهد شد.

❓ آیا جایگزینی برای این جراحی وجود دارد؟

اگر شما برای جراحی لیپوساکشن واجد شرایط نباشید، به این معنا نیست که نمی‌توانید روش درمانی پیکرتراشی را تجربه کنید. اگر لیپوساکشن برایتان مناسب نیست، چندین روش دیگر وجود دارد که به کم شدن میزان چربی‌ها در ران و داشتن پاهایی باریک‌تر کمک می‌کند. این روش‌ها شامل روش‌های مبتنی بر انرژی مانند رادیوفرکانسی و اولتراسوند است. اگر این روش برای شما کارآمد نبود، در انتخاب گزینه‌های دیگر به شما کمک می‌کنیم.

آیا این جراحی بی‌خطر است؟

چندین دهه است که لیپوساکشن یکی از مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی به شمار می‌آید و افراد برای کاهش انباشتگی‌های چربی در بدن خود به این روش اعتماد می‌کنند. در واقع، با پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی پزشکی حاصل شده، این روش اکنون نسبت به گذشته ایمن‌تر است و با دقت بالاتری انجام می‌شود. لیپوساکشن امروزه یکی از جراحی‌های رایج به شمار می‌آید.

آیا می‌توان چند لیپوساکشن را به‌طور همزمان انجام داد؟

بسیاری از بیماران نمی‌دانند که آیا این امکان وجود دارد که چند جراحی لیپوساکشن به‌طور همزمان انجام شود. در واقع انجام چند جراحی بسیار رایج است. مثلاً بیماران می‌توانند علاوه بر لیپوساکشن ران، این جراحی را روی شکم، باسن، بازوها و سینه‌ها نیز انجام دهند.

همچنین امکان انجام این روش با دیگر روش‌های غیرجراحی برای پیکرتراشی وجود دارد. اگرچه جراحی لیپوساکشن چربی‌های اضافه‌ی بدن را از بین می‌برد، ولی بعضی از بیماران ترجیح می‌دهند از روش‌های مبتنی بر انرژی استفاده کنند تا پوست آن‌ها نیز ظاهر بهتری داشته باشد، امکان بروز زخم کم‌تر شود، از میزان سلولیت بدن کاسته شود و افتادگی پوست از بین برود

❓ آیا شما کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستید؟

بسیاری از بیمارانی که مایلند از این روش درمانی استفاده کنند، واجد شرایط لازم هستند. بیماران واجد شرایط، وزن خود را دست کم به مدت شش ماه حفظ کرده‌اند و قصد دارند رژیم غذایی سالمی داشته باشند. میزان چربی در ران باید به اندازه‌ی کافی باشد و پوست آن‌ها خاصیت کشسانی خود را حفظ کرده باشد. اگر اهداف شما شامل این موارد است، کاندیدای مناسبی برای این روش به شمار می‌آیید:

 • لاغر کردن کل بدن
 • جوانسازی
 • از بین بردن چربی‌های اضافه
 • امکان استفاده از لباس‌هایی با سایز مناسب
 • کاهش ساییدگی پوست و عرق سوز شدن

قیمت گن لیپوماتیک ران

دسته بندی جراحی زیبایی
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت
error: