ماساژ بدن جهت رفع خستگی عضلات و درمان  استفاده می شود  و از پایه های طب قدیم بخصوص در آسیای دور و میانه می باشد. هر چند تاریخچه دقیقی از  شناخت و توسعه این عمل  موجود نمیباشد اما یافته های باستان شناسان و متون تاریخ نشان داده اند که استفاده ماساژ درمانی بخش مهمی از درمان  بوده است . در حال حاضر نیاز منافع و مزایای ماساژ در رفع خستگی عضلات ، کاهش درد عضلانی ،  ایجاد گردش خون بهتر در بدن، رفع آسپاسم های موعضی و ناحیه کمر و پشت ، کمک به بهبود بیمارهای مرتبط با ساختار استخوان بندی بدن ،جلوگیری از خشک شدن و محدویت های حرکتی عضلات و بدن  و  کاهش استرس و ایجاد آرامش (ریلکسیشن) ثابت شده و توسط بسیار پزشکان تجویز یا توصیه میگردد.روش ها و متد های مختلفی برای ماساژ وجود دارد که هرکدام بر اساس اصول و آناتومی بدن تدوین و توسعه یافته اند. تولید کنندگان معتبر جهانی سعی کرده اند این روش ها را بالاترین تکنولوژی ها روز  دنیا در دستگاه های ماساژ  بازسازی  نمایند تا کاربران و مشتریان هر زمان که اراده نمودند از  منافع  ماساژ بهر مند گردند.

انواع ماساژور

1-دستگاه ماساژور دستی

2-دستگاه ماساژور صورت

3-دستگاه ماساژور پا

4-صندلی ماساژور

5-دستگاه ماساژور ضربه ای

6-دستگاه ماساژور دلفینی 

 

مزایای استفاده از دستگاه ماساژور


دستگاه ماساژور، بیشتر برای برطرف کردن خستگی عضلات کاربرد دارد . می توان گفت دستگاه های ماساژور  تقریبا بیشتر از 4000سال قدمت درمانی دارند . برای استفاده از دستگاه ماساژور، روش های مختلفی وجود دارد ،که باید از هر کدام از آن ها بنا بر نوع  آن ها استفاده کرد .


مزایای دستگاه ماساژور

  • گردش خون بهتر در بدن
  • برطرف کردن خستگی عضلات
  • برطرف کردن درد های عضلانی
  • کمک به روند بهبودی بیماری های مرتبط با  استخوان بندی بدن
  • برطرف کردن اسپاسم های موضعی ،خصوصا در ناحیه کمر و پشت
  • افزایش آرامش در افراد
  • جلوگیری از تمام محدودیت های عضلات بدن

دستگاه ماساژور پا


استفاده از ماساژور پا بعد از یک روز کاری در منزل بسیار لذت بخش می باشد . دستگاه ماساژور پا انواع مختلفی دارد که شما می توانید برحسب نیاز خود،  هر کدام از آن ها را انتخاب کنید .


ماساژور پای شیاتسو


بیشتر افراد تصور دارند که شیاستو یک برند است ،در حالی که باید گفت این تنها یک روش ماساژ می باشد . شیاستو به معنی استفاده از انگشت کف دست برای فشار آوردن به نواحی خاصی از بدن برای حفظ تعادل و افزایش سلامتی می باشد . این روش ماساژ بیشتربرای  افرادی که در طی روز استرس زیادی دارند بسیار موفق عمل می کند . در حقیقیت ماساژور شیاتسو بسیار نزدیک به یک ماساژ واقعی عمل می کند .


ماساژور دستی پا


در روش ماساژ دستی پا ،به صورت چرخشی در کف پا ،نسوج نرم پا ماساژ داده می شود ،این نوع ماساژور  به صورت دستی در افراد قابل  استفاده است .از مزیت های ماساژور دستی پا بیشتر، مقرون به صرفه بودن مورد توجه قرار گرفته است . اما درگیر شدن دست در حین ماساژ از معایب این ماساژور می باشد .


ماساژور پای الکتریکی


بیشتر کار این نوع از ماشین ها بنا بر نوسان دادن ،تاب دادن و یا چرخاندن می باشد .روند کار در این ماشین ها بیشتر بر مبنای توسعه الکتریسیته است ،در این نوع از ماساژور ها با ایجاد لرزش و گرما به طور همزمان به پاها،احساس آرامش و راحتی در پاها ایجاد می شود .

قبل از خرید

دستگاه ماساژور

بهتر است با انواع دستگاه ماساژور آشنا بشوید و طبق نیازتان یکی از انواع دستگاه ماساژور که در بالا معرفی کردیم را بخرید. 

محبوب ترین محصولات ماساژور در فروشگاه تجهیزات پزشکی بازار طب :

ماساژور حرارتی  Thrive 707A

ماساژور ارتوپدی

ماساژور حرفه ای  Thrive-717 A