نوشته شده در یکشنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ دیدگاه‌تان را بنویسید

درمانی برای زخم‌های عفونی بیماران دیابتی

درمانی برای زخم‌های عفونی بیماران دیابتی

درمانی برای زخم‌های عفونی بیماران دیابتی

مجله پزشکی دکتر پیک : درمان زخم های عفونی بیماران دیابتی  , رییس بخش داخلی بیمارستان رازی در این باره اظهار کرد: لارو درمانی با روش ماگوت تراپی روشی است که برای درمان زخم‌های مزمن از جمله زخم‌های عفونی بیماران دیابتی مبتلا به زخم پا یا زخم بستر استفاده می‌شود.

وی همچنین گفت: در این روش از مگس “لارو” که به صورت استریل کشت داده شده‌، جهت درمان بیماران استفاده می‌شود. لاروها با استفاده از ترشحات بزاق خود باعث حذف بافت‌های مرده و عفونی شده و موجب بهبودی وضعیت زخم و در نتیجه تسریع روند ترمیم آن می‌شوند.

وی گفت : درحال حاضر لارو درمانی به عنوان یک روش تایید شده در کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان و کشورهای اتحادیه اروپا در درمان زخم‌های مزمن به کار گرفته می‌شود که بیمارستان رازی اهواز نیز برای نخستین بار در استان خوزستان و به عنوان دومین مرکز در کشور در حال استفاده از این روش است.

رییس بخش داخلی بیمارستان رازی در پایان به مزیت‌های استفاده از این روش برای درمان زخم‌های بیماران دیابتی اشاره کرد و گفت: کم شدن زمان بستری، ادامه درمان به صورت سرپایی و کم شدن هزینه‌های درمان از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش است.

 

 

منبع : شفا آنلاین

دکتر پیک

دیدگاهتان را بنویسید