ژل دبریدمان

ژل دبریدمان

دبریدمان چیست؟

روی زخم های عمیق که آسیب به بافت های زیر پوست نفوذ کرده، معمولا تجمعی از سلول های مرده یا نکروزه ایجاد می شود. وجود این بافت مرده مانع رسیدن هوا و ترکیبات دارویی به بخش های سالم شده، در نتیجه عفونت گسترش می یابد. فرایند برداشت و حذف این بافت از روی زخم دبریدمان نام دارد. دبردیمان انواع مختلفی دارد و بر همین اساس با استفاده از مواد مختلفی قابل انجام است. استفاده از ژل دبریدمان یکی از روش های موثر دبرید اتولیتیک است.

دبریدمان اتولیتیک

سیستم دفاعی و ترمیمی بدن، دارای آنزیم ها و مکانیسم هایی برای حذف بافت های مرده روی زخم است که به آن دبریدمان اتولیتیک گفته می شود. دبریدمان اتولیتیک نسبت به سایر انواع دبرد، کندتر عمل می کند. در صورت التهاب و آسیب شدید یا عمیق نیز بدن نمی تواند به طور کامل دبریدمان را انجام بدهد. در این شرایط می توان با استفاده از مواد خاصی، دبریدمان اتولیتیک را تحریک نموده و به پیشرفت آن کمک نمود. گاهی بافت نکروزه روی زخم، خشک و سفت می شود و یک لایه ضخیم تشکیل می دهد. رطوبت دهی و نرم کردن لایه مرده، افزایش جریان خون و هوا در بافت های سالم اطراف، راه های کمک کننده به دبرید اتولیتیک هستند.

ژل دبریدمان چیست؟

ژل دبریدمان در واقع یک نوع پانسمان اولیه و بیولوژیک بوده که از هیدروژل استریل و آب دوست تشکیل شده است. با قرار گرفتن این ژل بر روی زخم، یک محیط مناسب با رطوبت بالا جهت دبریدمان بافت نکروزه ایجاد می شود. ترمیم زخم سرعت گرفته و جریان خون در بافت سالم روند دبریدمان اتولیتیک را تقویت می کند. نهایتا با تخلیه و حذف بافت نکروزه، دسترسی به بستر زخم و تشکیل بافت گرانوله امکان پذیر می گردد. یکی از مزایای دبریدمان اتولیتیک بدون درد بودن آن است.

ویژگی ژل دبریدمان

ژل دبریدمان برای زخم هایی با ترشحات اندک، سطح خشک یا سفت که ضخامت بافت نکروزه آنها عمیق است نیز مناسب می باشد. برخی انواع آن دارای میزان زیادی سدیم کلراید هستند که دبریدمان طبیعی را سرعت می بخشد. دبردیمان زخم سوختگی درجه 1 و درجه 2، زخم مزمن دیابتی، زخم پای دیابتی غیر عفونی، زخم تروماف زخم فشاری یا زخم بستر از جمله موارد کاربرد ژل دبریدمان می باشند. ژل دبریدمان بافت شفافی داشته و استریل است مگر اینکه بسته بندی آن مخدوش شده باشد. همچنین برای پیشگیری از عفونت و آلودگی، هرگز از یک ژل دو بار استفاده نمی شود. پس از قرار گیری ژل روی زخم و رطوبت دهی مناسب، لایه های نکروزه به سطح پانسمان چسبیده و هنگام تعویض پانسمان از روی زخم جدا می شوند.

روش استفاده از ژل دبریدمان

1- دستان خود را با شوینده مناسب شسته و خشک کنید.

2- زخم و اطراف آن را با نرمال سالین تمیز کنید.

3- ژل را به ضخامتی که در دستور پزشک یا راهنمای محصول نوشته شده، روی سطح زخم قرار دهید.

4- با استفاده از پانسمان ثانویه روی ژل را بپوشانید. نوع پانسمان ثانویه به شرایط زخم  و میزان ترشحات آن بستگی دارد. پانسمان های معمول روی ژل دبریدمان پانسمان هیدروکلوئید، پانسمان هیدروژل و پانسمان فیلم شفاف می باشند.

قیمت خرید پانسمان فیلم شفاف

5- برای برداشتن و تعویض پانسمان، بهتر است ابتدا آن را با نرمال سالین به خوبی مرطوب نمایید.

6- در صورت بروز هرگونه حسایست یا راش پوستی به پزشک خود اطلاع دهید.

7- از ژل دبریدمان روی زخم های عفونی استفاده نکنید مگر در صورت تجویز پزشک.

ژل دبریدمان سرنگی

یکی از اشکال ژل دبریدمان، نوع سرنگی آن است. اپلیکاتور سرنگی برای سر تیوپ، موجب استفاده آسان، کنترل دقیقتر ژل خروجی و عدم هدر رفت محصول می گردد. امکان پخش ژل روی پوست اطراف زخم و در نتیجه خیس خوردگی اطراف زخم کاهش می یابد. ژل دبردیمان سرنگی سوپرازوب جی لوهمن روشه از جمله محصولات موثر دبریدمان اتولیتیک برای درمان زخم است که از فروشگاه بازار طب قابل سفارش می باشد.

قیمت ژل دبریدمان

انواع ژل دبریدمان زخم توسط شرکت های معتبر خارجی تولید و از طریق شرکت بازار طب به عنوان نماینده رسمی 24 برند تولید کننده محصولات مراقبت از زخم، در سراسر ایران عرضه می شود. بازار طب به عنوان وارد کننده این محصولات، با کمترین سود ممکن، سریعترین و ارزانترین روش ارسال و ارائه مشاوره رایگان، می کوشد تا نقشی موثر در توزیع عادلانه محصولات مراقبت از زخم در کشور ایفا نماید. برای دریافت قیمت روز ژل دبریدمان، نحوه سفارش و ارسال لطفا با شماره های زیر تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مشاوره رايگان 02188224183

خرید ژل دبریدمان

مراقبت از زخم هدف محوری تاسیس بازار طب بوده و بر این اساس فروشگاه بازار طب توزیع کننده برترین برندهای تجهیزات مراقبتی و درمانی زخم در سراسر کشور می باشد. ژل دبریدمان که محصولی ضروری برای درمان زخم های مزمن نکروزه است در انواع مختلف که دارای ترکیبات متفاوتی هستند از طریق این فروشگاه عرضه می گردد. امکان خرید اینترنتی، تلفنی و حضوری برای مراجعین عزیز در نظر گرفته شده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان در خصوص انتخاب دقیق و صحیح ژل دبریدمان و همچنین ثبت سفارش خود می توانید با مشاورین فروش و کارشناسان زخم بازار طب تماس حاصل فرمایید.

ژل دبرید خرید

مشاوره رايگان 02188224183

فرآيند انجام کار در بازار طب:

با بازار طب آشنا شويد:

بازارطب تمام مسائل از جمله استرس بيمار، مرحله زخم، محصولات مورد استفاده براي کمک به بهبود زخم و راحتي بيمار را در نظر گرفته و به عنوان يک نماينده معتبر فروش تجهيزات پزشکي که پايه مستحکمي از دانش در مورد محصولات مراقبت از زخم را داراست، بهترين ها را به مراجعان پيشنهاد داده و روند تصميم گيري مشتري را تسريع مي بخشد.

از ديگر خدمات بازار طب معرفي کلينيک ها و افراد متخصص به بيماران در سراسر ايران است تا بتوانند در شهر محل زندگي بود افرادي که صلاحيت و تخصص علمي لازم در اين حوزه را داشته، شناسايي کنند.

همچنين شرکت تجهيزات پزشکي بازار طب بعنوان نماينده بسياري از برندهاي محصولات زخم داخلي و خارجي، توزيع اين محصولات را در سراسر کشور با قيمت مصوب برعهده دارد.

بازار طب نماينده رسمي 24 برند معتبر در سراسر ايران