پماد موضعی کیمیا

پماد موضعی کیمیا

38,000 تومان
مدل کالا: 1003
وضعیت موجودی: موجود

بررسی اجمالی

پماد موضعی کیمیا | پماد عسل کیمیا1- عسل موجود در پماد کیمیا حاوی مواد ضد میکروبی بوده و ضمن جلوگیری از تهاجم به بافتها و تخریب میکروبها با آسیب بافتی ...

پماد موضعی کیمیا | پماد عسل کیمیا

1- عسل موجود در پماد کیمیا حاوی مواد ضد میکروبی بوده و ضمن جلوگیری از تهاجم به بافتها و تخریب میکروبها با آسیب بافتی همراه نیست و بطور مستقیم در بهبودی زخم ها دخالت میکند و محیط را برای رشد بافت مناسب و در عین حال با میکروب ها نیز مبارزه می کند.
2- پراکسید هیدروژن موجود در عسل ضمن خاصیت ضد میکروبی توان ترمیم زخم را دارد. این ماده رشد رگهای خونی را تحریک می کند این رگها اکسیژن ، مواد غذائی و سلولهایی بنام فیبروبلاست که (بافت پیوندی جدیدی را می سازند) به موضع زخم هدایت می کنند و سلولهای ایمنی به نام منوسیت را فعال می کند این سلولها عامل رشد را آزاد و سلولهای پوششی را تحریک می کنند تا تقسیم شوند و زخم را ببندند.
3- منوسیت ها به نوعی دیگر از سلولهای ایمنی بنام ماکروفاژ تبدیل می شوند. این سلولها میکروبها و سلولهای مرده را پیش از اینکه بتوانند محتویات خود را آزاد نموده و باعث التهاب گردند می بلعند و آنها را هضم میکنند.
4- از عملکردهای مهم ماکرو فاژها بهبود گردش خون ، تقویت و ترمیم بافتهای آسیب دیده به واسطه تحریک رگ زائی است.
5- جذب اگزودا (ترشحات چرکی روی زخم) کموکاین ها (پروتئین های ترشح شده توسط سلولها که داخل بافتها منتشر می شود) و سایتوکانهای مترشحه از بافت ملتهب و بستر سلولی مناطق ملتهب.
6- جذب مایع سرم زخم و کاهش سفت شدن و تورم.
7- ممانعت از ایجاد عفونت به علت خواص باکتریواستاتیکی (جلوگیری از رشد باکتری) و آنتی باکتریایی (انهدام باکتری)
8- دبریدمان (برداشتن بافتهای مرده در ناحیه زخم) بافت های زرد و سیاه رنگ (نکروز)
نکته : ماندن این بافتها بر روی زخم باعث گسترش این لایه ها در سطح زخم و همچنین باعث تخریب و فاسد شدن منطقه درگیر می گردد که مانع از ترمیم و بهبودی زخم می شود.
9- زمینه ساز خون رسانی و اکسیژن رسانی که باعث افزایش جریان خون و لنف می شود و نیز تغذیه بافت مناطق درگیر با پاکسازی عروق خونی از انباشتگی لکوسیتها.
10-با ایجاد محیط مرطوب پیشگیری از خشکی مناطق درگیر و ملتهب که خود باعث تسریع در روند ترمیم زخم و پوست سازی میگردد.
11-بعلاوه رطوبت عسل از درد و تخریب سلولها حین تعویض پانسمانهای خشک جلوگیری میکند و التهاب زخم را کاهش میدهد.
12-با حفظ رطوبت در زخم ممانعت از دلمه شدن (بسته شدن مایعات) و موجب کاهش جای سوختگی می شود.
13-کمک به تغذیه و محافظت از سلولها و بافت در معرض فقر غذائی با تامین آب و الکترولیت ها .
14- از تاول زدن جلوگیری می کند و باعث کاهش درد و سوزش و التهاب می شود.
(قابل توجه اینکه بعد از استفاده از پماد مذکور ابتدا ناحیه زخم لزج شده و رطوبت شدت پیدا می کند زیرا در حال خارج نمودن ترشحات و از بین بردن بافتهای مرده در ناحیه زخم میباشد. سپس شروع به سلول سازی و ترمیم زخم نموده و پوست ساخته میشود.)

 

نکات مهم :
1- استفاده از پماد کیمیا جهت پیشگیری از قرمزی روی پوست که خود منجر به زخم جدید در نواحی تحت فشار میگردد. (ستون فقرات ، زانو ، پاشنه پا ، برجستگی باسن ، قسمت تحتانی کمر ، ناحیه لگن ، کتف و …)
2- استفاده از پماد کیمیا جهت محافظت پوست در برابر زخمهای ناشی از رطوبت (بی اختیاری ادرار و مدفوع )
3- تعویض آسان پانسمان
4- عدم نیاز به شستشوی روزانه
نحوه و مقدار مصرف :
ابتدا مقداری از پماد را متناسب با شدت و گستردگی زخم روی گاز استریل ساده بمالید وسپس آنرا روی محل زخم قراردهید. درصورتیکه زخم حاوی بافتهای مرده زرد رنگ و ترشح بود هر 12 ساعت ( بدون شستشو با آب یا بتادین یا سرم ) فقط با گاز استریل خشک محل سوختگی را تمیز نموده و مجددا پانسمان را تکرار نمایید . هنگامیکه بافتهای زرد وترشحات تمام شد بیمار میتواند هر 24 ساعت یکبار نسبت به تعویض پانسمان اقدام نمایید و زمانی که بافت جدید پیوندی ساخته شد بیمار باید محل سوختگی را 2 تا 3 ماه هرروز با پماد چرب نماید تا پوست جمع نشود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب